Naszyjnik z pereł – z jakich pereł

Naszyjnik z pereł

Perły zaliczane są do jednych z najcenniejszych i najelegantszych kamieni szlachetnych. Powstają dzięki małżom, które żyją w ciepłych morzach. Perły hodowlane powstają na wskutek wprowadzenia przez człowieka do wnętrza perłopławu obcego elementu, który z upływem lat otaczany jest przez masę perłową. Stanowią one ok. 90% pereł dostępnych na rynku. Naszyjnik z pereł hodowlanych jest doskonałym przykładem wykorzystania pereł do celów jubilerskich. Pięknie może bowiem pasować na różnego rodzaju uroczystości. Również na wspaniałe i okazałe wesele w plenerze, szczególnie jeśli doda się do nich ręcznie wykonane buty do ślubu. Wprawne oko profesjonalisty, jakim może być fotograf ślubny Olsztyn, uwieczni je.

naszyjnik z perłami

Perły

Rozróżniamy trzy rodzaje naturalnych pereł najczęściej używanych do wyrobu biżuterii: Perły słodkowodne, Perły Mórz Południowych (z Australii, Filipin, Tahiti i Polinezji) oraz Perły Akoya (z mórz wokół Japonii). Regularne kuliste Perły Akoya osiągają dziś ceny zbliżone do pereł w pełni naturalnych. Każdy z tych trzech rodzajów pereł produkuje także przez inny gatunek małż żyjący w odmiennych warunkach środowiska naturalnego. Wygląd zewnętrzny pereł naturalnych i hodowanych jest taki sam i tylko wprawne oko może je odróżnić.

Biżuteria z pereł

Perły to niezwykle klasyczna biżuteria. Od kiedy tylko je zaprezentowano, nigdy nie zdarzyło się, by uznano je za niemodne. Naszyjnik z pereł to prostu dodatek ponadczasowy. Perły nie znają ograniczeń wiekowych. Kolczyki z perłami pasują młodym dziewczętom, dojrzałym kobietom i starszym paniom. Warto zakupić sobie choć jeden naszyjnik z pereł lub kolczyki, albo poprosić o nie z okazji urodzin – z pewnością będą nam służyły przez całe życie. Są także pięknym dodatkiem ślubnym, tak samo jak zdobione buty ślubne.

Trzeba również wiedzieć, że perły ze względu na swoje organiczne pochodzenie równoważą rytm naszego życia i gospodarkę hormonalną z cyklami Księżyca. Perła powiązana jest z wodą i kobietą. Symbolizuje szczerość, uczciwość, niewinność, mądrość i czystość. Pomagają także w pogłębieniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji a także dają poczucie kobiecości i godności. Pozwalają poczuć się piękną i spokojną. Dają moc doceniania życia i cieszenia się nim.