Naszyjnik z pereł – z jakich pereł

Naszyjnik z pereł

Perły zaliczane są do jednych z najcenniejszych i najelegantszych kamieni szlachetnych. Powstają dzięki małżom, które żyją w ciepłych morzach. Perły hodowlane powstają na wskutek wprowadzenia przez człowieka do wnętrza perłopławu obcego elementu, który z upływem lat otaczany jest przez masę perłową. Stanowią one ok. 90% pereł dostępnych na rynku. Naszyjnik z pereł hodowlanych jest doskonałym przykładem wykorzystania pereł do celów jubilerskich. Pięknie ok może pasować na różnego rodzaju uroczystości. Również na wspaniałe i okazałe wesele w plenerze.

naszyjnik z perłami

Perły

Rozróżniamy trzy rodzaje naturalnych pereł najczęściej używanych do wyrobu biżuterii: Perły słodkowodne, Perły Mórz Południowych (z Australii, Filipin, Tahiti i Polinezji) oraz Perły Akoya (z mórz wokół Japonii). Regularne kuliste Perły Akoya osiągają dziś ceny zbliżone do pereł w pełni naturalnych. Każdy z tych trzech rodzajów pereł produkowany jest przez inny gatunek małż żyjący w odmiennych warunkach środowiska naturalnego. Wygląd zewnętrzny pereł naturalnych i hodowanych jest taki sam i tylko wprawne oko może je odróżnić.

Biżuteria z pereł

Perły to niezwykle klasyczna biżuteria od kiedy tylko je zaprezentowano, nigdy nie zdarzyło się, by zostały uznane za niemodne. Naszyjnik z pereł to prostu dodatek ponadczasowy. Perły nie znają ograniczeń wiekowych. Kolczyki z perłami pasują młodym dziewczętom, dojrzałym kobietom i starszym paniom. Warto zakupić sobie choć jeden naszyjnik z pereł lub kolczyki, albo poprosić o nie z okazji urodzin – z pewnością będą nam służyły przez całe życie.

Trzeba również wiedzieć, że perły ze względu na swoje organiczne pochodzenie równoważą rytm naszego życia i gospodarkę hormonalną z cyklami Księżyca. Perła powiązana jest z wodą i kobietą. Symbolizuje szczerość, uczciwość, niewinność, mądrość i czystość. Pomagają także w pogłębieniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji a także dają poczucie kobiecości i godności. Pozwalają poczuć się piękną i spokojną. Dają moc doceniania życia i cieszenia się nim.